‘Benim Dünyam VRÇOMÜ’ Lapseki’de

Haberler

‘Benim Dünyam VRÇOMÜ’ Lapseki’de
18.05.2022
Bu İçeriği Paylaş

Haber: Yasemin Çakar

Fotoğraflar: Önder Demirkol, Cumali Sağlam

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde bulunan Kurumsal İletişim Koordinatörlüğüne bağlı Sosyal Sorumluluk Birimi, projelerine hız kesmeden devam ediyor. Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Eçialan Köyü’nü ziyaret eden Sosyal Sorumluluk Birimi, ilk ve ortaokul seviyesindeki öğrencilere sanal bir tur düzenledi.

ÇOMÜ Sosyal Sorumluluk Birimi, köy okullarında eğitim gören miniklere ‘Benim Dünyam VRÇOMÜ’ projesi kapsamında sanal gerçeklik turu imkânı sağlayarak Anıtkabir’i görmelerine olanak sağladı. 83 öğrenci arttırılmış gerçeklik özelliği sunan VR gözlüklerle ilk kez Anıtkabir’i sanal ortamda ziyaret etti. Ayrıca Eçialan İlk ve Ortaokulu’nda eğitim veren öğretmen ve çalışan personeller de eşlik ederek çocukların mutluluğuna ortak oldu. Etkinliğin ardından ÇOMÜ gönüllü öğrencileri, Eçialan İlk ve Ortaokulu’nda bulunan miniklere kıyafet hediye etti.

ÇOMÜ Tarih bölümü Yüksek Lisans öğrencilerinden İbrahim Can, bu tarz çalışmalara ilk kez katıldığını vurgulayarak “Böyle bir projeye katılmak beni çok mutlu etti. Teknolojinin eğitimle bu şekilde bir araya gelmesi heyecan verici bir durum. Bizim için Anıtkabir’i gezerken yaşadıkları sevinç çok kıymetliydi” dedi.

ÇOMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden Mina Yasemin ise “Daha önce Anıtkabir’i görme fırsatı bulamayan çocuklara böyle bir imkân sağlanması çok güzel bir çalışma. Etkinlik sonunda çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bu projeye iyi ki katılmışım” dedi.

ÇOMÜ Kurumsal İletişim Koordinatör Yardımcısı ve Sosyal Sorumluluk Birimi Sorumlusu Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazan Çalbayram ve 31. madde uyarınca görevli Öğretim Görevlisi Tuba Özgün projenin koordinasyonunu üstlendi. Etkinliğe yoğun bir ilgi gösterildi.

e1b24490-4ee0-406e-9546-d28fffbe7499

2a657215-2b84-4deb-9fa0-f538efc6de28

aa06bff9-ed31-43c4-afa2-713069a5fe62

 

 

Bu Sayfa 362 Kez Görüntülendi