TV Birimi

TV Birimi

logo_tv-01

 

Birim Sorumlusu: Erkan Özavcı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Televizyonu, üniversitemizin ürettiği bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif bilginin Çanakkale, Türkiye ve tüm dünya ile paylaşılması yönünde atılmış önemli bir adımdır. Nüfusu 40 bini aşan aynı zamanda bir şehir olarak tanımlayabileceğimiz Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, ÇOMÜ TV ile kampüs içi etkileşimi arttırmanın yanı sıra üniversitemizde üretilen bilgiyi Çanakkale’ye, Türkiye’ye ve dünyaya taşımayı amaçlamaktadır.

ÇOMÜ TV’de hali hazırda 1 TV stüdyosu ve 1 montaj stüdyosu bulunmaktadır. ÇOMÜ Radyo Stüdyoları’nda bulunan bu stüdyoların yanı sıra Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi arkasında yeni yapılan Turhan Milon Camii bitişiğinde iki katlı bir TV stüdyosu planlanmıştır.

ÇOMÜ TV’nin hazırlamış olduğu içerikler tv.comu.edu.tr adlı web adresi ve üniversitemizin resmi Youtube adresinden paylaşılmaktadır. 

ÇOMÜ TV’nin yayın, haber ve programcılıktaki temel amacı öğrencilere yönelik eğitim olmalıdır. ÇOMÜ TV, İletişim Fakültesi Radyo-Sinema ve Televizyon Bölümü’nde okuyan öğrencilere hem teorik hem de uygulamalı eğitim verilebilmesi imkânı sunmaktadır. ÇOMÜ TV uygulama alanlarında görev alan öğrenciler TV yayıncılığı alanında uzmanlaşma ve temel televizyonculuk pratiklerini geliştirme fırsatı yakalamaktadır.

TV yayıncılığını tecrübe eden öğrenciler, özel sektörde çalışmak için yeterli düzeye ulaşabilme imkânı bulmaktadırlar.

ÇOMÜ TV, üniversitemizin değerlerini, birikimlerini ve bünyesinde gerçekleştirilen bilimsel, kültürel ve sosyal alanlardaki etkinlikleri tüm akademik ve idari personeline, öğrencilere iletebilmektedir.  Bu anlamda ÇOMÜ TV aynı zamanda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin topluma açılan, toplumu bilgilendiren bir penceresi konumundadır. Diğer yandan ÇOMÜ TV yayınları üniversitemiz bilgi birikiminin arşivlenmesini sağlayacak dijital bir bilgi havuzu oluşturmaktadır.

İnternet sitesine ulaşmak için tıklayınız

Bu İçeriği Paylaş
Bu Sayfa 3522 Kez Okundu