Radyo Birimi

Radyo Birimi

Birim Sorumlusu: Hasan Birsen

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi uygulama radyolarından Kampüs FM, yayın hayatına Mart 2012’de başladı. İlk yayın deneyimini kampusfm.com.edu.tr adresiyle internet üzerinden yaşayan Kampüs FM sonrasında Çanakkale’nin önemli medya kuruluşları arasında bulunan Dardanel Medya bünyesinde faaliyet gösteren Ton Radyo ile işbirliği protokolü imzalayarak Çanakkale ve çevresinde FM 94.0 bandından karasal yayına başladı. 2018 yılı başlarında ise Kampüs FM kendi frekansı olan 104.7'den yayınlarına devam etmektedir. 

Çanakkale ve çevresindeki en iyi teknik altyapılardan birini kullanan Kampüs FM, bölgenin en modern stüdyolarına sahiptir. Kampüs FM, Terzioğlu Yerleşkesi Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) 2. katında bulunan radyo stüdyolarından yayın yapmaktadır. Kampüs FM’de profesyonel anlamda tasarlanmış, akustik ses yalıtımı yapılmış 2 Yayın, 2 Seslendirme ve 1 Prodüksiyon stüdyosu bulunmaktadır. Kampüs FM stüdyolarında son teknoloji ürünü yayın mikserleri kullanılırken radyo otomosyon ve alt yapı cihaz ve yapım programları da yine modern ve çağın gereksinimlerini karşılayabilecek düzeydedir.

Kampüs FM stüdyolarında dijital ses kurgu olanaklarına sahip bilgisayarlar, radyo otomasyon sistemi, CD player, audio deck, 16 kanallı ‘on air mixer', 32 kanallı dijital prodüksiyon mixeri, telefon hybrid, FM processor gibi radyo yayıncılığı anlamında tüm dünyada kullanılan modern ve profesyonel cihazlar bulunmaktadır. Yayın 1 KW güç ile FM 104.7 MHz frekansından kent merkezine verilmekte radyo yayını Çanakkale Merkez, Lapseki, Eceabat, Gelibolu, İntepe mevkiiye yüksek kalitede ulaşırken, doğa ve hava şartlarına bağlı olarak diğer ilçe ve çevrelere de yayınları ulaşabilmektedir ve ayrıca internet ortamında canlı olarak tüm dünyada dinleyicileriyle buluşmaktadır.

İnternet sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Bu İçeriği Paylaş
Bu Sayfa 3440 Kez Okundu